Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatnościX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20, so-nd 9-15

 

Dom z garażem w bryle czy garaż wolnostojący?


Decyzję o tym, czy wybrać dom z garażem czy wybudować garaż wolnostojący warto podjąć dosyć wcześnie. Na etapie adaptacji, kiedy nasze projekty domów są przystosowywane do warunków lokalnych działki, architekt adaptujący ma możliwość doprojektowania garażu i usytuowanie go we właściwym miejscu względem działki. Ze względów ekonomicznych, warto jednak od razu poszukać projektu, który spełnia nasze oczekiwania.

Dom z garażem w bryle budynku ma szereg zalet, o których warto pamiętać decydując o miejscu na samochód.

(Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2)

Optymalne rozwiązanie na mniejszą działkę

Na działce zajmuje znacznie mniej miejsca niż garaż wolnostojący, co jest szczególnie istotne, gdy teren nie jest imponujących rozmiarów. Nawet jeśli uda nam się zaplanować osobny budynek na posesji, to w przypadku małych działek możemy mieć trudność chociażby z aranżacją przydomowego ogródka.

Niższe koszty budowy i mniej formalności

Trudno wyobrazić sobie dziś gospodarstwo domowe bez jednego chociaż samochodu. Jeżeli nie zdecydujemy się projekty domów z garażem w bryle budynku, to prędzej czy później będziemy zmuszeni postawić garaż wolnostojący lub chociażby wiatę. Zwróćmy jednak uwagę na to, że koszty budowy garażu budowanego jednocześnie z domem są niższe niż tego, który będzie osobno stał na posesji. Z ekonomicznego punktu widzenia, takie garaż przy domu jest rozwiązaniem lepszym.

Ponadto, aby zrealizować projekty garaży osobno, konieczne nam będzie ponowne wystąpienie o pozwolenie na budowę. Tylko zwykłe zadaszenie czy wiata nie wymaga pozwolenia. Garaż w bryle budowany jednocześnie z domem objęty jest zgodą na budowę całego budynku.

Dodatkowa ochrona pomieszczeń przed chłodem

Odpowiednie usytuowanie domu z garażem na działce sprawia, że garaż staje się dodatkową barierą termiczną, chroniącą wnętrza przed chłodem i wiatrem. Powinien więc on znajdować się na północnej stronie świata, by po pierwsze oddzielać wnętrza od niesprzyjających warunków, a po drugie „nie odbierać” energii słonecznej pomieszczeniom takim jak salon, ulokowanym na południowej stronie.

Wygoda podczas codziennych czynności

Jeżeli zdecydujemy się na garaż w bryle budynku, warto aby sąsiednim pomieszczeniem była kuchnia lub spiżarnia. To optymalne rozwiązanie ułatwi nam codzienną komunikację, np. przenoszenie zakupów z samochodu wprost do lodówki.

Innym sposobem na połączenie garażu z domem jest sąsiedztwo pomieszczenia gospodarczego, w którym umieszczony jest np. kocioł grzewczy. Jeżeli mamy projekty z ogrzewaniem na paliwo stałe, usuwanie popiołu będzie wygodniejsze przez garaż. Tam też, jeśli miejsce na to pozwala, możemy składować opał.

Przejście z garażu do domu odbywa się bez wychodzenia na zewnątrz, co jest dodatkowym atutem przemawiającym na korzyść domu z garażem, szczególnie w chłodne, mroźne czy deszczowe dni.

Garaż w bryle – o czym należy pamiętać?

 • o skutecznej wentylacji, która zapobiegnie przenikaniu spalin do wnętrz,
 • o ciepłych i szczelnych drzwiach łączących garaż z domem, chroniących wnętrza przed chłodem i odgłosami, np. pracy silnika,
 • o możliwości zaaranżowania powierzchni nad garażem,
 • o harmonijnym z domem wykończeniu elewacji garażu.
 
Pow. użytkowa [m2]:
do:
Szer. Działki [m]:
Min.

Zobacz, co oglądają
użytkownicy

Punkty Doradztwa
i Odbioru Projektów

Wybierz województwo i przejdź
do oddziału w Twoim mieście
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

w Polsce


Zapisz się
do newslettera

Najświeższe informacje wprost na Twoją skrzynkę e-mailx

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2017

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).