Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatnościX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20, so-nd 9-15

 

Projekty domów z tarasem - z zadaszeniem czy bez?


Już nie dom, jeszcze nie ogród… Taras to częsty element domów jednorodzinnych dostępnych w naszej bazie projektów gotowych. Łączy dom z ogrodem, wypełniając wnętrza światłem słonecznym. Zanim wybierzemy projekt domu z tarasem, warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy go wykorzystywać.

Taras niezadaszony – wnętrza przepełnione światłem

Taras bez zadaszenia wypełnia wnętrza światłem dziennym przez cały rok, szczególnie jeśli usytuowany jest na południowej stronie domu. Połączony z nim salon jest doświetlany i dogrzewany darmową energią słoneczną, a przebywanie w nim pozwala nam nawet podczas codziennych czynności obcować z pięknem naszych przydomowych ogrodów.

Jednak w naszej strefie klimatycznej brak zadaszenia sprawia, że przebywać na nim będziemy mogli tylko w ciepłe, słoneczne dni. Opady deszczu, mróz i śnieg wymagają również zastosowania specjalnych posadzek wodo- i mrozoodpornych, a przy tym nie nagrzewających się nadmiernie na słońcu.

(Projekty domów z tarasem - z zadaszeniem czy bez?)

Taras zadaszony – całoroczny wypoczynek na tarasie

Zadaszenie tarasu pozwoli nam cieszyć się z tego miejsca praktycznie przez cały rok. Dodatkowo obudowa tarasu balustradą sprawi, że stworzymy nań intymny kącik, do którego nie dotrze oko naszych bliskich sąsiadów. Taras z zadaszeniem wydaje się być również optymalnym rozwiązaniem w zakresie ochrony materiałów, z których budujemy taras.

Zadaszony taras jednak nie dostarczy do wnętrza tyle światła, a nawet może je zacieniać, szczególnie zimą, gdy i tak słońce świeci dość krótko. Zadaszenie ma również spory wpływ na wygląd budynku, dlatego decydując się na zmianę w projekcie, warto wziąć ten aspekt pod uwagę.

Taras częściowo zadaszony – optymalne rozwiązanie?

Ciekawym rozwiązaniem może być częściowe zadaszenie tarasu. Dach stosuje się poza obszarem przeznaczonym na okna, tak, by nie zacieniał sąsiedniego pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy spędzać czas na tarasie przez cały rok, bez szkody dla doświetlenia wnętrz.

Wybierając projekty domów warto od razu podjąć decyzję o tym, jak wykorzystywać będziemy taras i wybrać taki dom, który spełniać będzie nasze oczekiwania. Późniejsza zmiana w projekcie może niekorzystnie wpłynąć na wygląd elewacji.

 
Pow. użytkowa [m2]:
do:
Szer. Działki [m]:
Min.

Zobacz, co oglądają
użytkownicy

Punkty Doradztwa
i Odbioru Projektów

Wybierz województwo i przejdź
do oddziału w Twoim mieście
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

w Polsce

x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2017

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).