Nasz serwis korzysta z plików cookies, szczegółowe informacje na temat plików cookies można uzyskać w Polityce prywatnościX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20, so-nd 9-15

 

Taras zadaszony czy otwarty?


Taras spotykany jest zarówno w nowoczesnych domach, jak i klasycznych dworkach. Łączy dom z ogrodem, jest miejscem, z którego korzystamy z dobrodziejstw natury praktycznie bez wychodzenia z domu.

Projekty domów z naszej bazy bardzo często przewiduję budowę tarasu. Do inwestora należy decyzja czy wybiorę taras zadaszony czy opcję bez zadaszenia. Zanim wybierzemy projekty domów powinniśmy więc przemyśleć w jaki sposób będziemy użytkować taras i do czego będzie nam służył.

Taras niezadaszony (taras odkryty) dobrze komponuje się niemalże z każdym typem budynku. Jego powierzchnia może być ograniczona jedynie warunkami naszej działki. Najczęściej wychodzi się na niego z salonu, choć popularnym rozwiązaniem są również drzwi tarasowe w sypialni.

Taras otwarty doskonale doświetla wnętrza, z którymi jest połączony, co przy dużych oknach tarasowych rekompensuje straty energii. Zdecydowanym minusem tego rozwiązania jest to, że może być użytkowany tylko przy dobrej pogodzie. Ale przy nadmiernym słońcu szybko się nagrzewa, a w związku z tym, że posadzka na tarasie najczęściej jest kamienna czy z płytek ceramicznych, może być trudna do pokonania na bosaka.

Popularnym rozwiązaniem na wykończenie tarasu jest również drewno, które wymaga jednak odpowiedniej impregnacji i usytuowania " najlepiej na słonecznej stronie, gdzie szybciej będzie wysychać po deszczu.

Jeżeli chcemy korzystać z uroków tarasu także przy niepogodzie, przechowywać na nim sprzęt sportowy, np. rowery czy cały rok trzymać meble, warto rozważyć projekty domów z tarasem zadaszonym. Najlepiej wybrać taki projekt domu, w którym architekt już przewidział zadaszenie. Doprojektowanie dachu podczas adaptacji nie zawsze sprawi, że taras będzie dobrze komponował się z bryłą budynku i może całkowicie odmienić jej wygląd.

Taras zadaszony także jest narażony na czynniki atmosferyczne " zacinającego deszczu czy wiatru nie zawsze można powstrzymać, choć służą temu różne zabudowy.

Taras zadaszony mocno ogranicza dostęp światła naturalnego do pomieszczeń. Sposobem na to może być zastosowanie częściowego zadaszenia " przy pokoju jest taras otwarty, który doświetla salon, dalej " miejsce, gdzie możemy spędzić popołudnie nawet przy niepogodzie.

Wybierając projekty domów warto kierować się funkcjonalnością wszystkich elementów architektonicznych. Pamiętajmy, że dom z tarasem ma wiele zalet, a my musimy jedynie wybrać opcję, w której jest jak najmniej wad.

Taras zadaszony czy otwarty?

 
Pow. użytkowa [m2]:
do:
Szer. Działki [m]:
Min.

Zobacz, co oglądają
użytkownicy

Punkty Doradztwa
i Odbioru Projektów

Wybierz województwo i przejdź
do oddziału w Twoim mieście
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

w Polsce

x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2017

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).