Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

IMO Sp. z o.o. Twarda 18 Warszawa MZ 00-105 Polska

222660800 / 605366366
pn-pt 9-18

 
 

Jaki projekt domu wybrać?


Jaki projekt domu wybrać?

W Internecie jest wiele różnych porad na temat: jaki projekt wybrać i jaki ten wybór jest najlepszy. Co jest modne, co jest stylowe, jakie są trendy?

External view of a modern house with pool at dusk

nowoczesny projekt domu z basenem

Jednak najważniejszą sprawą jest sprawdzenie jaki projekt może być wybudowany naszej działce. Ot co, takie ograniczenie. Mam nadzieję, że nie jest dla Was to dużym zaskoczeniem, że nie każdy dom można wybudować na własnej działce.

Odkładamy więc na chwile marzenia i sprawdzamy, czy na naszej działce jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) a jeśli go nie ma, to wtedy musimy wystarać się o WZ, czyli Warunki Zabudowy dla naszej działki. Dane te sprawdzamy w Urzędzie Gminy w wydziale Zagospodarowania Przestrzennego.

Zdobyta tam wiedza pozwoli nam uzyskać pierwsze kryteria, które nas ograniczają w wyborze gotowego projektu domu. Najczęściej jest to: linia zabudowy , powierzchnia zabudowy, wysokość budynku, kąt nachylenia połaci dachowych, odległości budynku od granic działek sąsiednich. Czasami nawet są ograniczenia w postaci ilości kondygnacji, ułożenia kalenicy względem wjazdu lub inne bardziej zaskakujące.

W przypadku WZ warto zobaczyć co się buduje w sąsiedztwie i zapytać na jakie budynki będzie zgoda, zwłaszcza pod kątem kryteriów które wymieniłem wcześniej.  W tym wypadku można zacząć wybierać wymarzony projekt domu, ale jego realizacja może być wstrzymana przez niekorzystną decyzje WZ.

Warto wykorzystać te porady przed zakupem działki budowlanej, pozwoli nam to na pełne spełnienie marzeń i brak zaskakujących czasami ograniczeń.

Posiadając tą wiedzę możemy już spokojnie przystąpić do kolejnego etapu działań, jakim będzie wybór gotowego projektu domu.

Generalnie warto sobie wyobrazić jaki dom chcielibyśmy wybudować. Do tego najlepsze jest wejście na naszą stronę pracownia-projekty.dom.pl . Tam można zobaczyć najciekawsze projekty gotowe na rynku. Wybór z ponad 22 tysięcy modeli, możliwość sortowania pod wieloma kryteriami, np. pod względem stylu, funkcji, wielkości, ilości pokojów, garaży, rodzaju ogrzewania i wielu innych…

Posiadając kryteria wpisane w MPZP lub WZ warto je wpisać w wyszukiwarkę i dodatkowo zawęzić o kolejne , nasze własne kryteria związane ze stylem, wielkością domu, funkcją itp.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników powstała Wyszukiwarka Zaawansowana z kilkudziesięcioma kryteriami wyboru.

Całość wydaje się prosta, ale szukający tych rozwiązań często poświęcają na wybór wymarzonego domu nawet kilka miesięcy. Dzieje się tak ponieważ wybór jest ogromny a podejmowane decyzje są racjonalne podejmowane przez kilka osób z rodziny.

Podczas wyszukiwania poznajemy słownictwo fachowe, technologie, koszty, warto również skorzystać z podpowiedzi Biura Obsługi Klienta Dom.pl , bo nie wszystkie informacje są podane. A przecież możemy mieć jakieś szczególne kryteria, których nie uwzględnia wyszukiwarka  prosta lub zaawansowana. Ponieważ czasami nasze marzenia są bardziej wyjątkowe niż myślimy.

Podsumowując wracamy do odpowiedzi na podstawowe pytanie ,,jaki projekt domu wybrać?".

 • Wybieramy projekt, który możemy wybudować na naszej działce
 • wybieramy projekt zgodny z naszymi potrzebami obecnymi i przyszłymi, które możemy z pewną dozą prawdopodobieństwa przewidzieć
 • wybieramy projekt, na który nas stać, czyli taki ,który będziemy w stanie wybudować ze względu na posiadane środki lub planowany kredyt
 • wybieramy projekt, który nam się podoba, tzn. taki, który po wybudowaniu będzie nas cieszył, moim zdaniem nie warto budować projektu, który od razu nam się nie podoba.
 • Staramy się wybrać projekt gotowy bez zmian, a jeśli musimy je wprowadzić, to wybieramy takie zmiany które nie zmienią jego proporcji, stylu albo charakteru. Dotyczy to zwłaszcza sfery wizualnej.
 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2020

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).