Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

Popularne projekty małych domów parterowych bez poddasza


Projekty małych domów parterowych bez poddasza są najlepszym rozwiązaniem dla osób starszych lub rodzin z małymi dziećmi. Główną zaletą takiego budynku jest brak schodów wewnętrznych, wszystkie pomieszczenia są dostępne na jednej kondygnacji.

Duży dom parterowy rzadko kiedy będzie tańszy w budowie niż dom piętrowy o tej samej powierzchni. Wpływ na to ma wiele czynników. Projekty domów parterowych wymagają dużej działki, większej niż domy z poddaszem czy piętrowe o tej samej powierzchni zabudowy. Ceny działek budowlanych, szczególnie w miastach i w ich okolicach, są wysokie. Planując budowę dużego domu parterowego musimy więc brać pod uwagę, że ogólny koszt budowy domu powinien uwzględniać drogi grunt budowlany.

Wadą dużego domu parterowego jest również komunikacja. Zaplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji wymaga połączenia ich labiryntami korytarzy i holi, które zabiorą znaczną część powierzchni użytkowej domu.

Koszty budowy może zwiększyć również fakt, że łazienka i kuchnia w domu parterowym są oddalone od siebie. To powoduje konieczność przeprowadzenia dość drogiej instalacji, trudno bowiem znaleźć centralne miejsce, z którego ciepła woda dochodzić będzie do obu pomieszczeń.

Projekty domów parterowych tanich w budowie

Najtańsze w budowie są projekty domów parterowych do 100m czy do 150m, o zwartej i prostej bryle budynku. Ich budowa jest tańsza niż w przypadku domów piętrowych, w których konieczne jest zaplanowanie schodów wewnętrznych. Domy piętrowe wymagają również większej nośności fundamentów. Zaletą małych domów parterowych jest również szybsza i prostsza budowa, eliminująca ryzyko błędów wykonawczych.

Decydując o bryle budynku, warto pamiętać o kilku kwestiach, które wpływają na energooszczędność domu, a co za tym idzie, obniżają koszty jego utrzymania. Najtańsze projekty domów w budowie i użytkowaniu są małe domy zaplanowane w kształcie kwadratu, o zwartej i prostej bryle. Należy unikać dekoracyjnych elementów architektury, jak ryzality czy wykusze, kolumny czy filary, gdyż ich budowa zwiększa ryzyko powstawania nieszczelności, przez które będzie uciekać ciepło z budynku. W domu energooszczędnym najczęściej stosuje się prosty, pozbawiony załamań połaci dach dwuspadowy o lekkim kącie nachylenia ok. 30-45 stopni.

Popularne projekty małych domów parterowych bez poddasza

Popularne projekty małych domów parterowych bez poddasza (projekt HP August A CE)

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).