Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

Projekty garaży wolno stojących: jak usytuować na działce?


Garaż wolnostojący wymaga większej działki niż garaż wbudowany w bryłę budynku. Jego budowa wiąże się również z koniecznością przeprowadzenia dodatkowych formalności budowlanych. Osobny budynek musi ponadto spełniać przepisy zawarte w rozporządzeniu o warunkach technicznych, dotyczące m.in. odpowiedniego usytuowania garażu na działce.

Standardowe projekty domów, domy jednorodzinne muszą być oddalone od granicy działki o min. 3 m ścianą bez okien i o min. 4 m, jeśli ściana ma otwory okienne. Jeśli chodzi o projekty garaży to małe budynki o długości mniejszej od 5,5 m i nie wyższe niż 3 m, można postawić w odległości 1,5 m od granicy działki. Większy garaż w tej odległości jest możliwy tylko wtedy, gdy wynika to z decyzji o warunkach zabudowy lub działa ma szerokość mniejszą niż 16 m.

Uwaga

W naszym biurze dostępne są projekty domów z wiatą garażową, która jest atrakcyjną alternatywą dla garażu w bryle budynku, szczególnie w przypadku, gdy dom budowany jest na wąskiej działce. Cały projekt musi spełniać wymagania zawarte w warunkach zabudowy. Ale jeśli chcemy na posesji postawić wolno stojącą wiatę garażową, której budowa wymaga tylko zgłoszenia, od okien pomieszczeń przeznaczonych na stały pobyt ludzi w budynku mieszkalnym musi być oddalona min. o 7 m, natomiast od granicy działki odległość nie może być mniejsza niż 3 m.

Projekty garaży wolno stojących: jak usytuować na działce? (projekt KBP GARAŻ)

Projekty garaży wolno stojących: jak usytuować na działce? (projekt KBP GARAŻ)

Garaże – projekty.

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).