Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

Projekty domów bez dachu z okapem


Dachy w domach jednorodzinnych najczęściej zakończone są okapem, czyli wychodzącym poza obrys budynku elementem. Może być on krótszy bądź dłuższy, zacieniający nawet parterową kondygnację. Coraz popularniejsze stają się jednak projekty domów bez dachu z okapem, które doceniają zwolennicy nowoczesnej architektury.

Domy z dachem bezokapowym to najczęściej nowoczesne domy z dachem skośnym, w których dach kończy się wraz z krawędzią ściany. Miłośnicy tradycyjnej, dworkowej zabudowy określają je mianem „nowoczesnej stodoły”, jednak szereg zalet jakie mają dachy bez okapu sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne.

Projekty domów bez dachu z okapem są wizytówką nowoczesnego budownictwa. Bryła budynku bez okapu wygląda niezwykle efektownie i wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne. Projekt dachu bez okapu umożliwia stworzenie idealnie prostej i zwartej bryły, bez dodatkowych elementów architektonicznych, które generować mogłyby trudności w budowie i izolacji, przez co projekty domów bez dachu z okapem są najczęściej zaliczane do projektów energooszczędnych.

Brak okapu powoduje, że duże okna w domu nie są niczym przesłonięte, przez co energia słoneczna optymalnie jest wykorzystywana. Co istotne, dachy bez okapy umożliwiają również montaż efektownych okien kolankowych, dodatkowo doświetlających pomieszczenia na poddaszu. Na uwagę zasługuje również fakt, że domy z dachem bez okapu mają zainstalowany specjalny system rynnowy, który efektywnie chroni ściany przed zawilgoceniem, jednocześnie nie wpływając na wygląd elewacji.

Projekty domów bez dachu z okapem są idealne na działki w mieście, gęsto zabudowane, gdzie istnieje ryzyko przesłonięcia okien przez sąsiednie budynki, a także na działki w lesie czy w sąsiedztwie wysokich drzew.

Projekty domów bez dachu z okapem (projekt DCE Z WNĘKĄ CE)

Projekty domów bez dachu z okapem (projekt DCE Z WNĘKĄ CE)

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).