Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

Funkcjonalny projekt: spiżarnia w projekcie domu


O zaletach spiżarni przekonają się wszyscy domownicy, którzy robią choć najmniejsze zapasy żywności czy przygotowują przetwory na zimę. Nie zawsze projekty domów mają taką kuchnię, by pomieściła wszystkie produkty, zresztą często ze względów na zbyt wysoką temperaturę w niej panującą jest to niewskazane.

Spiżarnia to pomieszczenie, w którym nie powinno się prowadzić instalacji grzewczej. Nie powinna być ogrzewana, ale bezwzględnie należy zaplanować wentylację: powietrze w spiżarni powinno być wymieniane, by nie zwiększał się poziom wilgoci, sprzyjający powstawaniu pleśni czy grzybów.

Spiżarnia, jako pomieszczenie nie przeznaczone na stały pobyt ludzi, może być usytuowana na najgorszej stronie naszego domu, czyli na północy. Tam też funkcjonalne projekty domów, stawiające na energooszczędność, sytuują inne pomieszczenia, jak garaż, który stanowi dodatkową barierę termiczną, chroniąc wnętrza przed wiatrem i chłodem oraz kuchnia, która ze względu na wykonywane w niej prace: gotowanie, zmywanie, jest i tak najcieplejszym pomieszczeniem w naszym domu, nie potrzebuje więc dogrzewania południowego słońca.

Właśnie na drodze między garażem a kuchnią powinna znajdować się spiżarnia. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które docenić można wnosząc chociażby zakupy do domu. Spiżarnia nie musi być duża, aby była funkcjonalna. W przeciwieństwie do garderoby, nie potrzebuje miejsca na komunikację. Wystarczą półki we wnęce, które przesłonięte są drzwiami przesuwnymi czy harmonijkowymi i które znajdują się w kuchni, by przenoszenie produktów nie wymagało spacerów po całym domu.

Funkcjonalny projekt: spiżarnia w projekcie domu (projekt Dom przy Cyprysowej 26)

Funkcjonalny projekt: spiżarnia w projekcie domu (projekt Dom przy Cyprysowej 26)

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).