Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

Drewniane domy najłatwiejsze do dalszej rozbudowy


Projekty domów z drewna cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród inwestorów, którym zależy na bardzo szybkiej budowie. Domy drewniane w technologii szkieletowej mogą stanąć już w 3 miesiące!

Domy z drewna to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych domów murowanych. Technologia zyskuje coraz większą popularność, a dostępność projektów domów umożliwia dobór domu dopasowanego do potrzeb każdego inwestora. Trudnością przy budowie domu drewnianego jest znalezienie fachowej ekipy budowlanej, która zna technologię szkieletową i wykona ją bez błędów. Z uwagi na niewielką popularność technologii wybór jest ograniczony. Wysiłku wymaga również znalezienie odpowiedniego budulca, jeśli nie zapewnia go firma stawiająca domy. Drewno musi spełniać wiele warunków, mieć odpowiednią wilgotność i być poddany impregnacji i skomplikowanej obróbce.

Budując projekty domów, które spełniają nasze dzisiejsze oczekiwania, warto niekiedy zastanowić się, czy możliwa będzie ich rozbudowa w przyszłości, gdy zamieszkają z nami dorosłe dzieci bądź starsi rodzice. Domy z drewna wydają się być optymalnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w przyszłości powiększyć dom. Są łatwiejsze do modelowania, dobudowania nowej części niż domy murowane.

Jeśli chodzi o typ zabudowy, to najłatwiej rozbudować dom z poddaszem nieużytkowym, adaptując poddasze na cele mieszkalne. Możemy również budować etapami, aranżację poddasza zostawiając na później. Warto wybrać projekty domów z dosyć stromym dachem, którego nie trzeba będzie podnosić. Konieczne będą prace adaptacyjne polegające głównie na umocnieniu stropu, zapewnieniu odpowiedniej izolacji i wentylacji poddasza i jego ogrzania.

Uwaga!

Przebudowa domu to roboty budowlane, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji.

Przebudowa domu wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Wniosek o pozwolenie na budowę składa się w starostwie. Należy do niego dołączyć 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z wymaganymi opiniami, uzgodnieniami i zezwoleniami, łącznie z zaświadczeniem o przynależności autora projektu do izby samorządu zawodowego projektantów Tu również konieczne będzie oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Ponadto należy dołączyć decyzję o warunkach zabudowy, jeżeli teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Drewniane domy najłatwiejsze do dalszej rozbudowy. Projekt MD L-83 szkielet CE

Drewniane domy najłatwiejsze do dalszej rozbudowy. Projekt MD L-83 szkielet CE

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).