Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

 

FAQ - najczęściej zadawane pytania


 1. Co to jest projekt gotowy?
 2. Co zawiera projekt?
 3. Z ilu egzemplarzy składa się projekt?
 4. Jaka jest cena projektów?
 5. W jaki sposób dokonuje się zapłaty za projekt?
 6. Jaki jest czas realizacji zamówienia?
 7. Jakie są koszty przesyłki projektu?
 8. Ile projektów znajduje się w ofercie?
 9. Czy w ofercie znajdują się projekty garaży wolnostojących, budynków gospodarczych lub pawilonów handlowych?
 10. Czy projekty są dostępne w różnych wersjach: bez lub z podpiwniczeniem, w lustrzanym odbiciu itp.?
 11. Jakie zmiany można wprowadzić w projekcie?
 12. Jaki jest koszt budowy domu według wybranego projektu?
 13. Czy można zobaczyć domy zrealizowane według projektów zamieszczonych w serwisie?
 14. Gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnego projektu?
 15. Czy można zwrócić zamówiony projekt?
 16. Jakie dokumenty są potrzebne do rozpoczęcia budowy domu?
 17. Dlaczego warto kupować u nas projekty gotowe?
 18. Szacunkowe koszty budowy.
 19. Bezpieczne zakupy w Dom.pl
 20. Charakterystyka energetyczna budynku.

Co to jest projekt gotowy?
Projekt gotowy jest to architektoniczno-budowlany projekt, którego dokumentacja jest wielokrotnie powielana i rozpowszechniana. Konieczna jest jego adaptacja do istniejących warunków.

Co zawiera projekt?
Standardowy projekt zwykle składa się:

 • z części architektonicznej (wraz z rzutami)
 • z części konstrukcyjnej
 • z części instalacyjnej (wody użytkowej, ogrzewania centralnego, kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej wewnętrznej) Powyższy wykaz dotyczy każdego projektu. Większość z nich ma dodatkowo niestandardowe opcje, dlatego warto zapoznać się z możliwościami opisanymi przy danym projekcie.

Z ilu egzemplarzy składa się projekt?
Komplet dokumentacji projektowej składa się z 4 egzemplarzy.

Jaka jest cena projektów?
Cena jest widoczna przy każdym wybranym projekcie i zależy od wielkości wybranego domu. Zamieszczone ceny są zawsze wartościami brutto, tj. uwzględniają podatek VAT.

W jaki sposób dokonuje się zapłaty za projekt?
Projekt wysyłany jest za pobraniem u kuriera lub listonosza. Istnieje również możliwość przedpłaty na konto.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Projekt wysyłany jest do odbiorcy w ciągu 7 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

Jakie są koszty przesyłki projektu?
Projekt wysyłany jest za pośrednictwem Poczty Polskiej - przy płatności przelewem koszt pokrywa sprzedawca, natomiast opłata przy przesyłce pobraniowej wynosi 19 zł. Jeśli projekt ma dostarczyć firma kurierska koszt przesyłki pokrywa odbiorca - przy płatności przelewem wynosi on 15 zł, natomiast opłata przy przesyłce pobraniowej wynosi 25 zł.

Ile projektów znajduje się w ofercie
W tej chwili w naszej bazie znajduje się ponad 14 000 projektów. Jednak liczba ta stale się powiększa o nowe projekty kolejnych pracowni architektonicznych, z którymi rozpoczynamy współpracę.

Czy w ofercie znajdują się projekty garaży wolnostojących, budynków gospodarczych lub pawilonów handlowych?
Tak, w naszej ofercie oprócz projektów domów znajdą Państwo również gotowe projekty garaży, budynków gospodarczych, pawilonów handlowych, a także domków letniskowych.

Czy projekty są dostępne w różnych wersjach: bez lub z podpiwniczeniem, w lustrzanym odbiciu itp.?
Wszystkie sprzedawane przez nas projekty są dostępne w jednej wersji pokazanej na stronie. Większość z nich dostępna jest w lustrzanym odbiciu - informacja o tym znajduje się przy projekcie. Każdą zmianę w projekcie należy wprowadzić w ramach adaptacji.

Jakie zmiany można wprowadzić w projekcie?
Bez zgody autora można przeprowadzić zmiany w zakresie:

 • dostosowania fundamentów do warunków geotechnicznych
 • podpiwniczenia lub rezygnacji z podpiwniczenia
 • zmiany technologii wykonania domu

Pozostałe zmiany wymagają pisemnej zgody autora projektu. Zgody są wydawane zwykle nieodpłatnie i indywidualnie.

Jaki jest koszt budowy domu według wybranego projektu?
Przybliżone koszty budowy prezentowane są przy niektórych projektach. W niektórych przypadkach istnieje możliwość zakupu kosztorysu inwestorskiego.

Czy można zobaczyć domy zrealizowane według projektów zamieszczonych w serwisie?
Z racji ustawy o ochronie danych osobowych nie możemy publikować adresów domów zrealizowanych według projektów dostępnych w serwisie. Jednak zdjęcia niektórych realizacji znajdują się przy projektach.

Gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnego projektu?
Zapraszamy do skorzystania z opcji "Zadaj pytanie architektowi", znajdującej się przy każdym projekcie, lub skorzystania z infolinii pod nr (22) 266 0 800, gdzie Nasi konsultanci odpowiedzą na Państwa pytania.

Czy można zwrócić zamówiony projekt?
Według ustawy z dn. 2 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów, istnieje możliwość zwrotu zamówionego projektu w czasie 10 dni od otrzymania projektu, bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.

Jakie dokumenty są potrzebne do rozpoczęcia budowy domu?
Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorami tekstów opracowanych przez specjalistów, inżynierów i praktyków, zbiorami przepisów, ustaw, rozporządzeń, norm branży budowlanej, zawartymi na naszych stronach: Budowa i remont, Finanse i formalności, Krok po kroku, czyli schody do własnego lokum

Dlaczego warto kupować u nas projekty gotowe?
Wysoka jakość opracowań
Profesjonalna i funkcjonalna baza projektów, zamieszczona w naszym portalu, ułatwi Państwu wybór spośród bogatej oferty projektów autorstwa uznanych pracowni architektonicznych. Współpracujemy z renomowanymi firmami projektowymi, mającymi na swym koncie tysiące zrealizowanych obiektów! Kupując projekt za pośrednictwem tego Serwisu mogą mieć Państwo pewność, że jest on zgodny z aktualnymi rozporządzeniami prawa budowlanego. Świadczy o tym wysoka jakość dokumentacji projektowej i technicznej.

Istotne informacje
Mając na względzie wygodę naszych Klientów dokładamy starań, by w zasięgu ręki mieli Państwo informacje o zawartości kupowanego projektu, dopuszczalnych zmianach bez zgody projektanta, a w niektórych przypadkach otrzymują Państwo darmowe lustrzane odbicie, by projekt stał się jak najlepiej dostosowany do indywidualnych oczekiwań.

Szeroki wybór
Na naszych stronach prezentowanych jest już ponad 10 000 projektów! Baza stale się powiększa - na bieżąco wprowadzamy nowe projekty kolejnych biur, z którymi rozpoczynamy współpracę.

Łatwe wyszukiwanie
Przy tak szerokim wachlarzu projektów domów jednorodzinnych, garaży, budynków gospodarczych czy też domków letniskowych, mają Państwo do dyspozycji funkcjonalny system wyszukiwania ze względu na typ domu, wielkość, chęć posiadania kominka, garażu, piwnicy czy też ze względu na szerokość działki, którą Państwo posiadają.

Bez prowizji
Cena prezentowanych projektów jest dokładnie taka, jak w autorskim biurze. Nie pobieramy żadnych dodatkowych prowizji.

Kompendium wiedzy
Czytelnicy mają możliwość zadania pytania odnośnie konkretnego projektu. Odpowiedzi na najistotniejsze z nich zamieszczone są na stronie obok opisu projektu.

Szacunkowe koszty budowy
Przy każdym projekcie prezentujemy orientacyjne koszty budowy.
Oczekiwane oszczędności mogą Państwo uzyskać decydująć się na wykonanie części prac systemem gospodarczym i zatrudnienie ekip budowlanych tylko na poszczególne etapy budowy.
Pamiętajmy również, że koszt robocizny i materiałów zależy od regionu Polski, w którym planują Państwo inwestycje. Przy zakupie większych partii materiałów budowlanych, firmy często proponują bezpłatny dowóz towaru na budowę - może warto więc poszukać hurtowni w innej miejscowości? Zwróćmy jednak szczególną uwagę na jakość kupowanych materiałów. Oszczędności w trakcie budowy mogą skończyć się niebywałymi wydatkami już w czasie użytkowania budynku.

Bezpieczne zakupy w Dom.pl
Komfort zakupów w sieci docenia już większość internatów. Oszczędność czasu, szeroki wybór, możliwość poznania opinii sprzedających i kupujących użytkowników sprawia, że przez Internet kupujemy już prawie wszystko. Jak ważne jest bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji wie każdy z nas. Musimy mieć pewność, że nasze dane osobowe są bezpieczne, że pieniądze trafią w odpowiednie ręce i że czas, który poświęcimy na wybór potrzebnych towarów, nie zostanie zmarnowany.

1. Kim jesteśmy?
Spółka Dom.pl istnieje już od 8 lat. W tym czasie ugruntowaliśmy sobie solidną pozycję na rynku, zyskaliśmy doświadczenie w kontakcie z Klientem i wypracowaliśmy system wygodnej i profesjonalnej obsługi. Siedziba Firmy znajduje się w centrum Warszawy przy ul. Grupy AK Północ 4.

2. Warunki zakupu
Na naszych stronach znajdą Państwo jasne informacje o warunkach zakupu, płatności i dostawy. Istotne są również dane dotyczące zawartości kupowanego projektu oraz dopuszczalnych zmianach bez zgody projektanta.

3. Zasady realizacji zamówienia
W ciągu 1 dnia roboczego od momentu złożenia zamówienia potwierdzamy je, dając możliwość ewentualnej weryfikacji wybranego projektu i potwierdzenia danych do wysyłki. Klient jest informowany, kiedy projekt został wysłany oraz kiedy paczka powinna do niego dotrzeć. Jesteśmy z Państwem w stałym kontakcie!

4. Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych
Portal internetowy Dom.pl dba o bezpieczeństwo oraz poufność Państwa danych oraz wykonywanych operacji. Dlatego też w trakcie korzystania z usług portalu Dom.pl, komunikacja pomiędzy Państwa komputerem a naszymi serwerami, jest zabezpieczona protokołem SSL. Wprowadzenie tej technologii całkowicie gwarantuje bezpieczną wymianę informacji, zabezpiecza połączenie przed ingerencją z zewnątrz oraz uwierzytelnia komputery komunikujące się ze sobą.


Bądźmy w kontakcie!
22 266-0-800
605-366-366


Charakterystyka energetyczna budynku

Z dniem 1 stycznia 2009 roku, weszły w życie przepisy wprowadzające pojęcie charakterystyki energetycznej, zachęcające do wprowadzania rozwiązań energooszczędnych, na poziomie projektowania i realizacji budynku. Prawo Budowlane określa, że ustalenie charakterystyki energetycznej (wielkości energii wyrażonej w kWh/m2/rok niezbędnej do zaspokojenia różnych potrzeb związanych z użytkowaniem budynku) jest wymagane dla budynków oddawanych do użytkowania oraz budynków podlegającego zbyciu lub wynajmowi, a charakterystyka energetyczna powinna być opracowana jako świadectwo charakterystyki energetycznej dla już istniejącego budynku ( w tym też nowego, oddawanego do użytku).

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego nakazuje umieścić w projekcie charakterystykę energetyczną obiektu budowlanego, opracowaną zgodnie z przepisami dotyczącymi metodologii obliczania charakterystyki energetycznej budynku i lokalu mieszkalnego lub części budynku stanowiącej samodzielną całość techniczno-użytkową oraz sposobu sporządzania i wzorów świadectw ich charakterystyki energetycznej, z wyjątkiem obiektów wymienionych w art. 20 ust. 3 pkt 2 prawa budowlanego: (czyli:) projektów obiektów budowlanych o prostej konstrukcji, jak: budynki mieszkalne jednorodzinne, niewielkie obiekty gospodarcze, inwentarskie i składowe. Oznacza to, że nie ma konieczności załączania takiej charakterystyki w momencie występowania o pozwolenie na budowę dla tego typu budynków.

 
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).