Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

IMO Sp. z o.o. Twarda 18 Warszawa MZ 00-105 Polska

222660800 / 605366366
pn-pt 9-18

PROJEKTY GARAżY Z KOSZTORYSEM
 • Odpowiednio dobrany projekt garażu z pewnością będzie spełniał wiele przydatnych funkcji. Należy pamiętać, że garaż oprócz tej podstawowej roli - bezpiecznego przechowywania pojazdów i ochrony samochodów przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, jest także pomieszczeniem umożliwiającym przechowywanie wszelkich sprzętów i narzędzi. Budowa garażu powinna więc być rozsądnie przemyślana, zwłaszcza, kiedy garaż stanowi osobny obiekt, odseparowany od budynku mieszkalnego. Przed wyborem ostatecznego projektu, warto więc zastanowić się nad miejscem ulokowania budynku na naszej działce, jak również technologią wykonania garażu i wyborem materiałów budowlanych. Aby nie generować kosztów późniejszych napraw, warto wybrać te materiały, które są lepsze jakościowo. Wszystkie wymienione powyżej czynniki wpływają na ostateczny koszt projektu garażu. Duża grupa naszych projektów garaży jest do nabycia z kosztorysem. Warto zapytać Dordców, czy dany projekt garażu posiada kosztorys, dzięki któremu łatwiej jest inwestorowi oszacować koszty budowy i na późniejszym etapie budowy je kotrolować .
 • Gotowy projekt garażu z kosztorysem

  Decydując się na budowę garażu wolnostojącego, należy postarać się o pozwolenie na budowę. Wniosek wraz z dokumentacją należy złożyć w Starostwie Powiatowym bądź w Urzędzie Miasta. Do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty: projekt budowlany (w czterech egzemplarzach), decyzję o warunkach zabudowy, oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz dokumentacją dodatkową, wynikającą z aktualnych przepisów prawa miejscowego.
 • Przed kupnem projektu garażu warto dowiedzieć się ile dany garaż może kosztować . W tym celu nalezy albo wybrać gotowy projekt garażu z kosztorysem , albo zapytać firmę wykonawczą o koszty budowy. Warto pamiętać, że najtańsze w wykonaniu będą garaże z prostym dachem jednospadowym, o nieskomplikowanej konstrukcji (w kształcie kwadratu bądź prostokąta). Wybierając garaż z dachem wielospadowym, należy liczyć się z większymi kosztami.
 • Garaż wolnostojący powinien być ulokowany, w takim miejscu, aby podjazd dla samochodów był najkrótszy. Jeśli jednak zdecydujesz się na umieszczenie garażu z tyłu działki, automatycznie zwiększysz długość podjazdu, który będzie trzeba utwardzić. To z pewnością zwiększy koszty budowy.
 • Garaż z kosztorysem, projekt

  Kupując garaż z kosztorysem od razu mamy oszacowane koszty budowy , projekt takiego garażu jest często wybierany przez inwestorów, którzy mają mniejsze doświadczenie i wolą z góry wiedzieć jaki budżet powinni przeznaczyć na inwestycje. Garaż wolnostojący może być wykonany z różnych materiałów. Najtańszym materiałem do budowy garażu wolnostojącego jest garaż z blachy, czyli tzw. blaszak. Konstrukcje blaszaków są kupowane na zamówienie. Ich samodzielna budowa jest mało opłacalna. Warto dodać, że tzw. blaszak może być ocieplony i otynkowany. To z pewnością podnosi jego komfort użytkowania oraz pozytywnie wpływa na jego ogólny wizerunek. Garaż murowany z kolei budowany jest na długie lata. Ocieplając budynek murowany, warto użyć wełny mineralnej, która dodatkowo zapewni wyciszenie akustyczne.
 • Jak już wcześniej wspomnieliśmy koszty budowy garażu wolnostojącego zależą od wielu czynników. Przestronne i ocieplone garaże blaszane kosztują w granicach od 7 000 zł do 8 000 zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten najprostszy model, nabędziesz go w cenie do 2 000 zł. Należy pamiętać, że do dodatkowych kosztów trzeba doliczyć tzw. wylewkę z betonu, której koszt wynosi około 1000 zł.
 • Decydując się jednak na budowę garażu betonowego, oprócz kosztów wylewki, należy wliczyć także pozostałe koszty elementów garażu, takie jak: koszty bramy wjazdowej - około 1700 zł, koszty instalacji elektrycznej - 800 zł oraz koszty malowania ścian (wewnętrznych i zewnętrznych), tynków oraz płytek podłogowych - 10 000 zł. Powyższe wyliczenia wskazują na to, że orientacyjny koszt budowy garażu betonowego waha się pomiędzy 30 000 zł a 40 000 zł. Warto jednak pamiętać, że koszty te mogą ulec zmianie (zwiększyć się bądź zmniejszyć) poprzez zmianę konstrukcji dachu bądź powierzchni garażu.
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2020

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).