Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

IMO Sp. z o.o. Twarda 18 Warszawa MZ 00-105 Polska

222660800 / 605366366
pn-pt 9-18

PARTEROWE
-500zł Wizualizacja DOM ZA1-72
     
DOM ZA1-72

70 m2

-500zł Wizualizacja DOM HP1-06
     
DOM HP1-06

100 m2

Wizualizacja DOM DW1-99
     
DOM DW1-99

189 m2

-500zł Wizualizacja DOM HP1-83
     
DOM HP1-83

116 m2

-500zł Wizualizacja DOM HP1-14
     
DOM HP1-14

107 m2

-500zł Wizualizacja DOM BM9-73
     
DOM BM9-73

70 m2

Wizualizacja DOM PO1-29
     
DOM PO1-29

121 m2

Wizualizacja DOM EB3-77
     
DOM EB3-77

81 m2

PROJEKTY DOMóW PARTEROWYCH, KOSZT BUDOWY
 • Parterowe domy jednorodzinne cieszą się coraz większą popularnością i zainteresowaniem wśród inwestorów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wybudowanie jednorodzinnego domu parterowego jest dużo mniej kosztowne w porównaniu do domów piętrowych. Związane jest to z brakiem konieczności budowy stropów czy schodów. Automatycznie koszty budowy maleją. Budowa domu parterowego może być nawet o 20% niższa niż budowa domu piętrowego. Ulokowanie wszystkich pomieszczeń na jednej kondygnacji jest dużo prostsze oraz wygodniejsze. W szczególności, kiedy w domu mają mieszkać dzieci bądź osoby starsze. W porównaniu do 2018 roku koszty budowy domu wzrosły o około 9%. Przyczyną wzrostu są: wzrost cen materiałów budowlanych, większe wymagania, dotyczące energooszczędności domów oraz rosnące ceny w branży budowlanej.
  Projekty domów parterowych, koszt budowy
 • Domy parterowe, koszt budowy

  Koszty budowy domu parterowego dobrze jest poznać przed budową, a później zaplanować i sprawdzać realne koszty budowy. Do zaplanowania i określenia realnych kosztów budowy służą kosztorysy. Decydując się na projekt wymarzonego domu, możesz wybrać dwie jego wersje: z kosztorysem bądź bez. Kosztorys ułatwi Ci ocenić finanse i opłacalność realizacji projektu. Warto zaznaczyć, że jako inwestorowi potrzebne Ci będą dwa rodzaje kosztorysu: podstawowy i rozszerzony. Koszty budowy domu parterowego dobrze jest poznać przed budową, a później zaplanować i sprawdzać realne koszty budowy. Do zaplanowania i określenia realnych kosztów budowy służą kosztorysy.
 • Kosztorys stanu surowego, tzw. podstawowy. To plan, który zawiera koszty związane z budową domu - od postawienia fundamentów do stanu surowego, zamkniętego. Warto pamiętać, że dom w tym stanie ma okna, drzwi i ścianki działowe.
 • Kosztorys stanu wykończeniowego, tzw. rozszerzony. Uwzględnia roboty wykończeniowe, zakup wszelkich materiałów wykończeniowych, a także wynajęcie specjalistycznego sprzętu i firmy wykończeniowej.
  Projekty domów parterowych, koszt budowy
 • Ile kosztuje budowa domu parterowego?

  Podstawą budowy każdego domu, nie tylko parterowego, są solidne fundamenty. Ich przybliżony koszt wykonania to około 3500 zł. Ściany zewnętrzne i elewacja to koszt około 36 000 zł. Izolacja ścian z wełny mineralnej, która utrzymuje ciepło i tłumi hałas to wydatek około 2000 zł. Natomiast koszt budowy dachu, w zależności od jego rodzaju, wyboru dachówki, zastosowania materiałów izolacyjnych i wyboru konstrukcji (stalowej bądź drewnianej) waha się od 40 000 do 50 000 zł Montaż okien to około 20 000 zł, a decydując się na okna dachowe dodatkowo musisz zapłacić około 15 000 zł. Należy jednak pamiętać, iż do wszystkich tych kosztów, dochodzą jeszcze koszty instalacji i wykończenia. Przeciętny koszt budowy domu parterowego do zamkniętego stanu surowego wynosi około 200 000 zł.
 • Dom parterowy, koszt budowy

  Warto pamiętać, że żaden - nawet najlepszy, kalkulator nie określi szczegółowego kosztorysu budowy domu parterowego. Umownie przyjmuje się, iż koszt budowy jednego metra kwadratowego domu wynosi od 2 500 zł do 3 000 zł. Pamiętaj jednak, aby zawsze zrobić tzw. margines, gdyż może okazać się, że budowa będzie mniej lub bardziej kosztowna niż Twoje początkowe założenia.
 • Oferty pokrewne

  Zachęcamy także do przejrzenia ofert pokrewnych takich jak projekty domów parterowych z wejściem od południa, projekty domów z poddaszem użytkowym koszt budowy oraz projekty domów piętrowych koszt budowy. Polecamy, naprawdę warto.
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2020

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).