Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

222660800 / 605366366
pn-pt 8-20

DOMY Z DREWNA, CENA
 • Cechą, jakie łączy wszystkie domy z drewna jest cena ich wykonania. Ze względu na technologie cena wykonania jednego metra powierzchni jest podobna. Domy drewniane łączy również komfort użytkowania Nie bez powodu domy te są przytulne i klimatyczne. Domy z drewna są budowane w technologii energooszczędnej, dzięki czemu koszt późniejszej eksploatacji nie jest wysoki. Warto jednak zaznaczyć, że budowa domu z drewna może generować koszty dodatkowe, w porównaniu np. do technologii tradycyjnej murowej. Wszystko zależy od rodzaju projektu oraz wspomnianej wcześniej technologii. Domy z drewna budowane są na kilka sposobów. Wyróżniamy domy z drewna w technologii szkieletowej oraz domy z bali. Domy szkieletowe wznoszone są w sposób szybki i ekonomiczny. Ich ściany mają standardowo grubość od 20 do 40 cm, dzięki czemu uzyskujemy większą powierzchnię użytkową i netto w porównaniu do domu w technologii o tradycyjnej gdzie minimalna grubość ściany to około 25 cm, a standardowa to 40 cm . Domy szkieletowe te są też bardzo lekkie. Należy pamiętać, że większość tzw. szkieletów (aż 70%) powstaje w halach produkcyjnych. Na budowę więc przyjeżdżają gotowe elementy. Z kolei domy z bali to droga technologia ponieważ materiał- bale drewniane są drogie. Całoroczne domy zbudowane z bali to rzadkość w Polsce. Najczęściej tę technologię wykorzystuje się dla domów letniskowych. Ściany domów całorocznych z bali są ciężkie. Bale położone pionowo, wzmacniają ściany budynku. Warto zapoznać się też projekty domów drewnianych z garażem oraz projekty domów drewnianych z kosztorysem.
  Domy z drewna, cena
  Domy z drewna, cena
 • Domy drewniane, cena

  Jak już wcześniej wspomnieliśmy, lżejsza konstrukcja szkieletowa domu drewnianego, generuje mniejsze koszty. Koszty te ściśle związane są z grubością ścian i fundamentami. Średni koszt wykonania fundamentów pod drewniany dom to około 300 zł/m2 (oferta lipiec 2019). Najczęściej budując drewniany dom, inwestorzy decydują się na klasyczną bryłę i dwuspadowy dach. Należy pamiętać, że dachy wielospadowe wpływają na większy koszt budowy. Dlatego najtańsze w budowie są domy o prostych kształtach. Przyjmuje się, że koszt wykończenia pomieszczeń w drewnianych domach jest tańszy nawet o 20% w porównaniu z domami murowanymi. Jakość drewna w znacznym stopniu wpływa na koszty budowy. Pamiętać jednak należy, że słabsza jakość drewna wpłynie na żywotność całego budynku. Decydując się na drewniany dom, należy więc wybrać drewno suszone przemysłowo. Wilgotność drewna nie powinna przekraczać 18%.
 • Cena domu z drewna

  Cena domu z drewna wiąże się z wyborem materiałów. Im lepsze jakościowo materiały, tym koszty budowy rosną. Aby dom był trwały, warto jednak zainwestować w porządne materiały, które pozytywnie wpłyną na żywotność budynku. Drewno najczęściej wybierane pod budowę domu z drewna to świerk. To trwałe i odporne na obciążenia drewno. Pamiętać należy o impregnacji drewna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Modrzew natomiast odporny jest na wszelkiego rodzaju szkodniki, jednak cena tego materiału jest bardzo wysoka. Z kolei sosna to stosunkowo tani materiał, który najczęściej wybierany jest do budowy domów letniskowych.
 • Ile kosztuje dom z drewna?

  Koszt domu z drewna zależy od wielu istotnych czynników. Najtańszy w budowie będzie dom szkieletowy, posiadający prostą bryłę i dwuspadowy dach. Przyjmuje się, że koszt inwestycji w przypadku domu szkieletowego wynosi około 2 000 zł/m2. Natomiast koszt budowy domu z bali będzie zbliżony to domu w zabudowie murowanej, a jego cena wyniesie około 2 500 zł/m2. Należy jednak dodać, że ceny te odnoszą się do budynków w stanie surowym, zamkniętym. Aby obniżyć koszty budowy, można skorzystać z gorszych jakościowo materiałów oraz tańszych fachowców, jednak nie jest to godne polecenia rozwiązanie.
 • Naszych klientów zainteresowały również projekty domów drewnianych całorocznych.
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2019

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).