Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. RozumiemX

IMO Sp. z o.o. Twarda 18 Warszawa MZ 00-105 Polska

222660800 / 605366366
pn-pt 9-18

DOMY SZKIELETOWE - SZKIELET DREWNIANY
Wizualizacja PJK Ka151 Sz CE
     
PJK Ka151 Sz CE

42 m2

Wizualizacja DOM AK2-15
     
DOM AK2-15

64 m2

Wizualizacja DOM MS6-57
     
DOM MS6-57

111 m2

Wizualizacja DOM GW2-70
     
DOM GW2-70

43 m2

-300zł Wizualizacja DOM K5-05
     
DOM K5-05

124 m2

-300zł Wizualizacja DOM K5-11
     
DOM K5-11

121 m2

-300zł Wizualizacja DOM MS5-85
     
DOM MS5-85

79 m2

Wizualizacja DOM GW1-51
     
DOM GW1-51

157 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-47
     
DOM K3-47

94 m2

Wizualizacja DOM MD3-39
     
DOM MD3-39

119 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-03
     
DOM K3-03

147 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-16
     
DOM K3-16

135 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-33
     
DOM K3-33

67 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-12
     
DOM K3-12

125 m2

-300zł Wizualizacja DOM K2-75
     
DOM K2-75

138 m2

-300zł Wizualizacja DOM K2-91
     
DOM K2-91

93 m2

Wizualizacja DOM AO11-03
     
DOM AO11-03

110 m2

-300zł Wizualizacja DOM K2-80
     
DOM K2-80

105 m2

-300zł Wizualizacja DOM K2-86
     
DOM K2-86

100 m2

Wizualizacja DOM RX5-23
     
DOM RX5-23

44 m2

-300zł Wizualizacja DOM K3-17
     
DOM K3-17

131 m2

-300zł Wizualizacja DOM K2-03
     
DOM K2-03

48 m2

Wizualizacja DOM MD1-06
     
DOM MD1-06

55 m2

Wizualizacja DOM MD1-01
     
DOM MD1-01

82 m2

SZKIELET DREWNIANY
 • Projekty domów szkieletowych to projekty wykonane w technologii szkieletowej. Obecnie najbardziej znana jest technologia drewniana tzw. kanadyjska oraz ciężka niemiecka określana często jako drewniana konstrukcja słupowa. Obie te technologie drewniane bazują na konstrukcji ścian wykonanej ze słupów drewnianych w formie szkieletu. W technologii kanadyjskiej słupki drewniane miały zazwyczaj 10 cm na 10 cm średnicy, a w w technologii niemieckiej najcześciej było to 12 x 15 cm. Obecnie w Polsce niezależnie od nazewnictwa technologii stosuje się krawędziaki drewniane o przekroju 12 x 14 cm lub 12 na 16 cm. Inną mniej znaną technologią szkieletową jest szkielet stalowy. W tej technologii jednak buduje się bardzo mało domów i ich nazwy są związane z firmami, które je stosują.
  Projekty domów szkieletowych w technologii drewnianej są dużą grupą projektów, dzięki temu każdy inwestor łatwo jest może wybrać odpowiedni projekt domu. Dom.pl współpracuje z wykonawcami i architektami, którzy są w stanie przeprojektować każdy dom z technologii murowanej na technologie drewnianą szkieletową. Projekty domów szkieletowych bardzo często wykonywane są w postaci prefabrykatów w fabryce, co obniża koszt wykonania, skraca czas realizacji a bardzo podnosi jakość wykonania elementów wykonanych w postaci prefabrykatów w fabryce. Dom w technologii szkieletowej prefabrykowanej można postawić już w sześć tygodni. Konstrukcje technologii szkieletowej można postawić niezależnie od pory roku oraz warunków klimatycznych. Warto dodać, iż w domu szkieletowym można już zamieszkać po trzech miesiącach od wylania fundamentów. Technologia szkieletu drewnianego najbardziej popularna jest w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz państwach skandynawskich. Coraz bardziej popularna jest w Niemczech i Polsce.

  Domy szkieletowe drewniane w wielu krajach skandynawskich i Kanadzie stoją już ponad 150 lat, pomimo faktu, że ich wytrzymałość była przewidziana na 100 lat. Domy w tej technologii nagrzewają się bardzo szybko, ale też szybko się schładzają, ponieważ nie ma w nich ścian akumulacyjnych, które potrafią akumulować i oddawać ciepło. Dlatego najczęściej domy w tej technologii są wybierane pod domy letniskowe, wczasowe, itp. Przy zastosowaniu nowoczesnych systemów ogrzewania dobrze sprawdzają się również budynki wykonane w tej technologii.

  Aby zwiększyć wytrzymałość konstrukcji szkieletu, należy wybrać drewno najlepszej jakości. Suszone przemysłowo, o gładkiej powierzchni, zaokrąglonych krawędziach i maksymalnej wilgotności, wynoszącej nie więcej niż 18%, powinno sprawdzić się i zwiększyć wytrzymałość szkieletu. W Polsce najcześciej stosuję się drewno KVH.

  Dla wielu klientów ważnym aspektem w wyborze projektu domu szkieletowego jest naturalny produkt, czyli drewno. Warto zaznaczyć, iż działka budowy pozostaje czysta (brak piachu czy betonu). Jest to technologia lekka sucha, przy budowie nie jest konieczna duża ilośc wody technologicznej, a teren działki nie jest tak mocno narażony na działanie środków chemicznych jak to ma miejsce w przypadku technologii murowanej.
 • Projekty domów szkieletowych drewnianych

  W naszej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych propozycji projektów drewnianych domów szkieletowych. Dla przykładu projekt MD A-149 Zdzisław szkielet CE (DOM MD3-39). Projekt ten łączy nowoczesność z tradycją. Bryła budynku nawiązuje do architektury górskiej, ale posiada również wiele elementów ze współczesnego budownictwa, jak choćby duże przeszklenia czy zadaszony taras. Wnętrze natomiast jest nieszablonowe. Duży otwarty pokój dzienny łączy się z kuchnią i holem. Dlatego ma się tu wrażenie, iż pomieszczenia są znacznie większe. Oczywiście projektant nie zapomniał o kominku, dzięki któremu w chłodniejsze dni nikomu z domowników nie będzie zimno. Do tego przeszklenia, które wpuszczają dużo światła, dzięki czemu pomieszczenia są jasne i przytulne. I duży, częściowo zadaszony taras. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać z otaczającego dom ogrodu przez cały sezon. Na parterze przewidziano również dodatkowy pokój-sypialnię, łazienkę i pomieszczenie gospodarcze. Te pomieszczenia tworzą strefę nocną, która poprzez klatkę schodową, łączy się z poddaszem. Tutaj mamy 3 przestronne sypialnie, łazienkę i małą garderobę. Wszystko te pomieszczenia łączy nieduży, ale wygodny hol. Projekt przewidziany jest w technologii szkieletowej, dzięki czemu dom będzie ciepły i ekonomiczny. Technologia ta da temu budynkowi indywidualny klimat, który na pewno zachwyci niejednego inwestora. Projekty domów szkieletowych Kolejny ciekawy projekt szkieletu to NAW-27 CE (DOM NA1-33). Energooszczędny, ekonomiczny w eksploatacji dom drewniany zaprojektowany w konstrukcji szkieletowej. Drewno jest materiałem posiadającym zdolność do samoregulacji wilgotności. Co więcej, wytwarza specyficzny mikroklimat: w lecie daje ochłodę, a zimą zatrzymuje ciepło. Drewno jest materiałem naturalnym i ekologicznym, jest też dobrym izolatorem. Zaletą tego wyjątkowego projektu jest technologia wykonania szkieletowa drewniana, największa korzyść to przed wszystkim krótki czas budowy (około trzech miesięcy). Przestrzeń wewnętrzna jest bardzo efektywnie i racjonalnie wykorzystana. Otwarty na kuchnię salon ma wysokość dwóch kondygnacji z małą antresolą, która z powodzeniem może być wykorzystana jako miejsce na domową bibliotekę. Dodatkowym atutem jest bardzo duże przeszklenie, które nadaje pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Pozostałe pomieszczenia cechują się optymalnymi proporcjami. Projekty domów szkieletowych
 • Projekty domów szkieletowych drewnianych

  W naszej ofercie znajduje się wiele gotowych projektów domów szkieletowych. Ciekawym rozwiązaniem jest projekt MT Wiśnia dr-ST CE (DOM ST7-15). To parterowy dom jednorodzinny z użytkowym poddaszem i garażem. Prosta bryła z dwuspadowym dachem czyni dom prostym w budowie i tanim w utrzymaniu. Duża kotłownia z dostępem z zewnątrz, pokój na parterze, przestronne sypialnie z garderobami i balkonami na poddaszu to dodatkowe atuty domu. Ściany: drewniane, szkieletowe, Stropy: belki drewniane, ocieplone wełną mineralną. Dach pokryty blachodachówką, o kącie nachylenia 40°. Jest to jedna z wielu ciekawych propozycji gotowych projektów domów szkieletowych, które znajdują się w ofercie dom.pl Projekty domów szkieletowych
 • Projekty domów szkieletowych drewnianych

  Projekty domów szkieletowych są często wybierane przez osoby poszukujące ciepłych domów letniskowych. Dla osób szukających małego i uroczego domku letniskowego polecamy projekt MT Poziomka bal CE (DOM ST1-20). To mały domek z czterema pokojami na poddaszu. Posiada także jadalnię z aneksem kuchennym oraz pokój z kominkiem i wyjściem na taras. Ściany zbudowane są z drewnianych półbali, dach z kolei pokryty jest blachodachówką, o kącie nachylenia 45°. Czyż nie jest uroczy? Projekty domów szkieletowych
x

 
 •  
 •  
 •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
  Cena
  Typ zabudowy
  Pow. użytkowa
  Pow. zabudowy
  Kubatura
  Kąt nachylenia dachu
  Wysokość budynku
  Min. szerokość działki
  Min. długośc działki
  Strop
  Ściany
  Garaż
  Sprzedaż projektów w DOM.pl
  realizuje IMO sp. z o.o. © 2021

  Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
  zarejestruj się

  Gwarantujemy naszym DOMownikom:

  Chcesz się z nami skontaktować?
  Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

   

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).